Přes aktuální aféru stačilo bývalému jihočeskému hejtmanovi Jiřímu Zimolovi několik dní na to, aby šéfce ANO na jihu Čech Radce Maxové ukázal, jak se dělá politika v praxi. Místo toho, aby hnutí ANO skládalo regionální vládu se svou hejtmankou v čele, nyní zřejmě přijde o naději chopit se vedení i o všech šest dosavadních postů v radě kraje.

"Já to za prohru nepovažuji. Je to nedodržení slova ostatních partnerů," uvedla Maxová, která v ANO zastává důležitou pozici stínové ministryně práce. Nicméně pro hnutí je to nepříjemná situace − zvláště po podzimních krajských volbách, kdy si ANO v některých regionech nedokázalo vyjednat koalici ani pozici hejtmana.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.