Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš zůstává nejpopulárnějším politikem, i když se počet jeho příznivců od ledna snížil o procentní bod na 56 procent. Na druhém místě se drží ministr obrany Martin Stropnický (ANO) s 48 procenty. Třetí skončil ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) se 42 procenty kladných hlasů. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který byl v lednu třetí, se propadl s 39 procenty příznivých hodnocení na šesté místo. Vyplynulo to z dubnového průzkumu agentury STEM.

Proti lednovému průzkumu si vedle Babiše a Sobotky mírně pohoršil i Stropnický, kterému se počet příznivců snížil o tři procentní body.

Většina hodnocených politiků si však polepšila. Mezi nimi vyšší podíl příznivých hlasů dostala ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD), Zaorálek, ministr dopravy Dan Ťok (ANO) a ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). Mezi opozičními politiky zaznamenali zlepšení předseda ODS Petr Fiala nebo předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura, kterému zlepšení vyneslo v žebříčku nejpopulárnějších politiků čtvrté místo. Proti lednu si polepšil o tři body na 40 procent.

Související