Podle Andreje Babiše jsou odposlechy prací ČSSD, která se ho snaží poškodit touto cílenou kampaní. "ČSSD vytváří atmosféru, že já ovlivňuji média. Já ale žádná neovlivňuji," řekl vicepremiér na setkání s novináři v Plzni. Šéf ANO přiznal, že se s redaktorem MF Dnes setkal, ale odmítl, že by ho nějak úkoloval. "Myslím, že kdo si to vyslechne, tak vidí, že z toho nic nevzniklo. Já jsem na to reagoval velice zdrženlivě, protože jsem z toho měl špatný pocit," argumentuje šéf hnutí ANO. Nahrávky údajně pořídila agentura z Plzně, která má vazby na ministra Chovance.

Co říkáte na to, že premiér požádal prezidenta, aby odvolal vás?

Pan premiér mě překvapuje každý den. On mění své stanovisko snad počtvrté. Jeho důvody a argumenty na mé odvolání zásadně odmítám. Je to cílená kampaň. Je směšné mi vyčítat nějaké daňové úniky. Žádné nemám. Jsem jediný politik, který ukázal 20 let daňových přiznání. Vyzval jsem pana premiéra, aby on a pan Chovanec ukázali, odkud mají peníze na své nemovitosti. Je to organizovaná akce a stojí za tím ČSSD.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.