Telekomunikační úřad má našlápnuto správným směrem, říká Josef Chomyn, kterého vláda ve středu jmenovala radním ČTÚ. "Občané našemu úřadu sice vyčítají, že v podmínkách tarifů a cen za data dělá pro spotřebitele málo, a v tom bych chtěl pomoct," uvádí v prvním rozhovoru, který poskytl HN.

V ČTÚ nahradíte Ondřeje Malého, který byl velmi slyšet a velmi aktivně na sociálních sítích a konferencích kritizoval operátory a jejich cenovou politiku. Není to pro vás na škodu, že přicházíte po tak urputném bojovníkovi za levnější mobilní data?

Budu si ještě muset rozmyslet, jak komunikovat s veřejností. Malý si svou komunikací vytvořil i hodně nepřátel. Bylo to ale ku prospěchu věci nahlas říct, že se něco nelíbí. Asi bude těžké se dotáhnout na jeho úroveň komunikace. Sám ČTÚ ale s lidmi komunikuje dobře.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.