Mezi českými milionáři, kteří si na úspěch sáhli už před třicítkou, zaujímá Ivo Lukačovič přední místo. Do podnikání se vrhl v roce 1996 coby 23letý student ČVUT a stojí za anomálií českého internetu. Seznam.cz dovede dnes jako jeden z mála na světě konkurovat přednímu vyhledávači od Googlu, byť pouze lokálně. Na tuzemském trhu vyhledávačů má Lukačovičova firma zhruba pětinový podíl. Měsíčně server používá šest milionů uživatelů.

Lukačovič jako dítě směřoval spíše ke kariéře vynálezce. "Hrál jsem si s technologiemi, až jsem se stal tím, čím jsem se nikdy nechtěl stát: podnikatelem a šéfem velké firmy," shrnul svůj vzestup v roce 2008 pro týdeník Euro. Seznam, kvůli kterému nakonec nedokončil studia, zakládal ve strohých podmínkách. "Internet byl tenkrát tak vzdálený myšlení lidí, že jsem raději ani nikomu nevysvětloval, co vlastně dělám," popsal v roce 2004 Lukačovič své začátky. Peníze na rozjezd si půjčil od svého otce, a server měl dokonce uložený u něj v pokoji. Do společnosti nakonec v roce 2000 vstoupil investiční fond, který koupil 30 procent firmy. Seznam.cz byl v Česku dlouho vyhledávačem číslo jedna.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.