V části Středočeského kraje extrémně prší a vydatný déšť bude pokračovat i nadále. Meteorologové ve čtvrtek ráno vydali výstrahu pro okresy Beroun, Příbram a Praha-západ, a to s nejvyšším stupněm nebezpečí. Upozornili na to, že hrozí podemletí krajnic a mostů. Kvůli sesuvu svahu na trať Praha–Beroun u Černošic byl do 8:30 zastaven provoz vlaků. Od 8:30 se podařilo jednu kolej zprůjezdnit, vlaky nabírají zpoždění až několik desítek minut.

Na stanici Dobřichovice spadlo za posledních šest hodin více než 50 milimetrů srážek.

"Na jihozápadě Středočeského kraje i v sousedních okresech Plzeňského a Jihočeského kraje nadále vydatně prší, v nejbližších hodinách může ojediněle spadnout dalších 30 milimetrů," varovali před vytrvalým deštěm meteorologové.

Na frekventované železniční trati spojující hlavní město a Beroun byl ráno úplně zastaven provoz poté, co se u Černošic na trať sesunul svah. V 8:30 byl provoz obnoven na jedné ze dvou kolejí, i tak ale mezi pražským Radotínem a Dobřichovicemi jezdí nadále náhradní autobusová doprava, autobusové linky byly prodlouženy z Černošic do zastávky Nádraží Radotín. Některé dálkové vlaky jezdí v úseku výluky odklonem přes Rudnou u Prahy a se zpožděním. Komplikace se podle webu Českých drah očekávají až do 21:00.

Hasiči v souvislosti s počasím evidují zvýšený počet výjezdů.

"Výstraha od ČHMÚ se vyplnila, v západní části kraje intenzivně prší. V tento okamžik je situace nejhorší v okrese Praha-západ, především v oblasti Černošic, tam řešíme kolem deseti událostí spojených primárně s čerpáním vody ze zaplavených nemovitostí," řekl v 9:00 mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

S omezením musejí počítat také cestující na trati z Kolína do Kutné Hory. Ve Starém Kolíně spadl ráno na koleje strom, do kterého narazil vlak. Při nehodě se nikdo nezranil. Na trati je v současnosti kvůli přetrženým trolejím umožněn provoz pouze po jedné ze dvou kolejí, vlaky nabírají zpoždění. Komplikace na této trati se očekávají až do 18:00.

Související