Farmaceut Stanislav Havlíček pracuje v lékárně nedaleko Plzně. Nedávno si ale vzal půlroční pauzu a odjel do afrického Jižního Súdánu, kde se staral o chod a zásobování lékárny místní nemocnice Lékařů bez hranic.

Na misi mezinárodní humanitární organizace se vydal proto, že už se cítil vyhořelý a zklamaný z toho, jak si někteří čeští pacienti neváží péče, které se jim dostává, a sami se o své zdraví nestarají. "Z každého pacienta se stane pokorný beránek, až když mu je opravdu ouvej. Lidé chodí s nemocemi, za jejichž většinu nebo velkou část můžou sami. Mnohdy tu řešíme civilizační onemocnění, které v Africe nepotkáte, protože tam prostě není," vysvětluje Havlíček, který se ze své první mise vrátil v květnu.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.