Bývalý ministr financí za Unii svobody a posléze i viceprezident Evropské investiční banky Ivan Pilip čelí insolvenčnímu návrhu. A to kvůli dluhům desítek milionů korun, starým zhruba deset let.

Návrh na insolvenci podala společnost Reality Hradec, které podle jejího vyjádření v insolvenčním rejstříku bývalý politik a současný ekonomický poradce KDU-ČSL dluží 24,5 milionu korun.

"Navrhovatel eviduje za dlužníkem pohledávku ze smlouvy o úvěru splatnou ode dne 29. 6. 2010, a to jen na jistině ve výši 24,507 milionu korun," uvedla společnost v insolvenčním návrhu. A jako dalšího dlužníka uvedla Moravský peněžní ústav, kde má Pilip další dva nesplacené úvěry ve výši 8,5 milionu korun.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.