Do jaké míry finanční úřady pomocí takzvaných zajišťovacích příkazů bezdůvodně likvidují úspěšné firmy a do jaké míry bojují proti daňovým podvodům, vysvětloval v pondělí členům vlády ministr financí Ivan Pilný.

Vypracováním zprávy ho pověřil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) po kritice Poslanecké sněmovny, že finanční správa nástroj k potírání daňových úniků používá s mnohdy likvidačními účinky i v případě nevinných firem.

Pilný ministrům sdělil, že s takovou kritikou nesouhlasí. "Na základě statistických a věcných argumentů i rozhovorů s ředitelem Generálního finančního ředitelství jsem nezískal dojem, že by docházelo k plošnému používání, nebo dokonce zneužívání zajišťovacích příkazů ze strany finanční správy," vysvětlil Pilný své stanovisko.

Dodal, že podíl podnikatelů, kterým finanční úřad vystavil zajišťovací příkaz, nedosahuje ani desetiny procenta všech registrovaných plátců DPH ročně.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.