Už jen několik málo hodin zbývá do uzávěrky obřího tendru, v němž jde o zakázku v hodnotě až 29 miliard korun. Soutěž o nového provozovatele mýtného tendru zřejmě proběhne v anonymní podobě. Ministerstvo dopravy totiž asi nezveřejní seznam účastníků tendru, pouze veřejnost seznámí s celkovým počtem zájemců. "Nejde zatím o definitivní stanovisko, ale nynější znění zákona o zadávání veřejných zakázek nám pravděpodobně neumožní sdělit konkrétní jména firem," uvedl pro HN mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold.

Toto rozhodnutí přichází navzdory tomu, že ministr dopravy Dan Ťok (ANO) v minulých týdnech přislíbil maximální transparentnost, aby se nemohla opakovat situace z mýtného tendru v roce 2005, kdy málo průhledný proces výběru provozovatele skončil až parlamentní vyšetřovací komisí.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.