Poté co Miloš Zeman přirovnal premiéra Bohuslava Sobotku k lahvi od okurek a nazval ho sviní, jste mluvila o tom, že degraduje prezidentský úřad, čímž se zvyšuje frustrace občanů z politiky. Proč tedy ODS nemá vlastního kandidáta a staví se laxně k prezidentské kandidatuře?

ODS nedělá málo. ČSSD ani TOP 09 také nemají kandidáta. Čekáme na výsledek parlamentních voleb, pak strany někoho navrhnou či podpoří.

Oslovil vás předseda Petr Fiala s možností, že byste byla kandidátkou na prezidentku vy?

S panem předsedou jsme o tom mluvili, ale nejsem připravená bojovat o tuto funkci. Pan předseda určitě mluví s celou řadou dalších lidí.

Nešlo by dělat víc pro to, aby byl na Hradě někdo jiný než Miloš Zeman?

To ODS určitě udělá. Buď bude mít svého silného kandidáta, nebo podpoří někoho z kandidujících lidí.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.