Sousedy si většinou nevybíráme. O to častěji jsou s nimi problémy. Senátoři ale přišli s řešením, které by mělo ulehčit vlastníkům bytových jednotek v situacích, kdy jejich sousedé neplatí náklady související se správou domu a pozemku.

Jedním z běžných neduhů bytového spoluvlastnictví je situace, kdy některý ze sousedů řádně, respektive vůbec, své závazky do společných fondů určených pro správu domu a pozemku ne­hradí. Takové situace často končí nu­ceným prodejem bytů ve vlastnictví těchto neplatičů, přičemž ostatní sousedé, kteří za ně v zásadě vydávají peníze z vlastní kapsy, z výtěžku prodeje jen zřídka kdy něco dostanou. Je tomu tak zpravidla proto, že na bytové jednotce má zřízeno zástavní právo například banka, která má při zpeněžení bytu přednost a v závěru dostane maximum výtěžku z prodeje.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.