Známý pražský developer Luděk Sekyra se v těchto dnech spíše než výstavbou kancelářských a obytných budov zabývá stavěním mostů mezi lidmi. Sešli jsme se s ním těsně před jeho odletem do anglického Oxfordu, kde na tamní univerzitě český byznysmen sponzoruje a spoluorganizuje mezinárodní konferenci Veřejná sféra a náboženská diverzita. Setkání si klade za cíl navázat hlubší dialog mezi křesťany a muslimy.

Až o víkendu konference skončí, vrátí se Sekyra vyřídit obchodní záležitosti do Prahy a v příštím týdnu zase odletí do řeckých Atén na jinou konferenci. Ta se pro změnu týká budoucnosti liberální demokracie.

I tuto akci, zaštítěnou americkým listem New York Times, na níž bude přítomen třeba bývalý generální tajemník OSN Kofi Annan, Sekyra platí. Tentokrát společně s firmou Google a s americkým miliardářem a filantropem maďarského původu Georgem Sorosem.

"Je to takový Davos o demokracii, letos poprvé se na samostatném sympoziu bude mluvit o ohrožené demokracii ve střední Evropě," říká Sekyra. Někdejší přítel pražských "kmotrů" se nyní pohybuje mezi slovutnými profesory z celého světa, podporuje multikulturalismus, hovoří o vlastní konverzi a připouští, že je mu blízká role "českého Sorose".

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?