V Pražské tržnici mohli návštěvníci ve čtvrtek nahlédnout do budoucnosti technologií. Na stáncích festivalu Future Port Prague zde odborníci prezentovali novinky z oblasti virtuální reality, nanotechnologií, ale i medicíny či dopravy. Součástí festivalu byly i přednášky technologických vizionářů, jako například českého designéra vozů automobilky Tesla Otty Fabriho nebo Fréderica Sartouva, který představil autobus bez řidiče.

Největším tahákem hlavně pro mladší generace byl kyborg Neil Harbisson. "Těšila jsem se na kyborga, i když není takový, jakého ho známe například z filmu Terminátor. Narodil se jako barvoslepý a nainstalovaná anténa mu umožňuje slyšet barvy," popisuje návštěvnice hvězdu festivalu, která si nechala do hlavy zabudovat anténu, jež mění barvy na vibrace.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Pražská tržnice ve čtvrtek přivítala festival Future Port Prague.
  • Na akci mohli návštěvníci nahlédnout do budoucnosti technologií.
  • Vystavovatelé prezentovali novinky z oblasti virtuální reality, nanotechnologií či dopravy.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.