Jiří Pačinek pracuje se sklem od svých 15 let, kdy nastoupil na učiliště v Novém Boře, a od té doby ho miluje. Když o něm mluví, zdá se, že mu splývá se slovem krása. A právě nadšením, které mu práce s roztaveným materiálem přináší, zaujal odbornou porotu nejvíce ze všech deseti finalistů libereckého kola soutěže Živnostník roku. Zlato za nejlepší firmu roku získala textilní společnost Singing Rock, která v Podkrkonoší šije vybavení pro horolezce, hasiče či policisty.

Pětačtyřicetiletý Pačinek se ke vlastnímu studiu, které založil před deseti lety, dopracovával postupně. Po vyučení nastoupil do sklárny, kde se setkával s umělci, jejichž zakázky ho inspirovaly ke vlastní tvůrčí práci. Zkoušel navrhovat vlastní věci a ke svému údivu zjistil, že se ostatním líbí. "Rok jsem se odhodlával k tomu, že se osamostatním. Dopoledne jsem pracoval pro sklárnu a odpoledne a večer doma. Bylo to náročné, ale když jsem prodal svůj první kus, rozhodl jsem se do toho jít naplno," říká Pačinek. Dnes má 12 zaměstnanců, mezi nimi i svého staršího syna (mladší se teprve na skláře učí).

Výherci Libereckého kraje

Vodafone Firma roku 2017 Libereckého kraje:
1. Singing Rock – výroba ochranných prostředků proti pádu z výšky (Poniklá)
2. Fatyna – velkoobchod s brzdovými systémy a nápravami pro přívěsy a návěsy užitkových vozidel (Jablonec nad Nisou)
3. Black Mountain – výroba dámského oblečení (Liberec)

Česká spořitelna Živnostník roku 2017 Libereckého kraje:
1. Jiří Pačinek – výroba hutního skla (Cvikov)
2. Jan Kakos – výroba kvalitních marmelád a džemů (Radostná pod Kozákovem)
3. Anna Ondřejíková – výroba sýrů, agroturistika, pořádání kulturních akcí (Habartice)

Vodafone Odpovědná firma roku 2017 Libereckého kraje:
Singing Rock – výroba osobních ochranných prostředků proti pádu z výšky (Poniklá)

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru