Slabě mrholí, ale mlha pod horským hotelem Ještěd není tak hustá, jak jsou lidé v Libereckém kraji zvyklí. Obrysy okolních měst se skrz opar zřetelně prořezávají a kopce okolo ukazují ministryni práce a sociálních věcí Michaele Marksové to nejhezčí, co region nabízí. Pro typickou Pražanku z intelektuální rodiny disidentů, uvyklou na kavárenské Vinohrady, je to jeden z nových zážitků, jež poslední týdny a měsíce v předvolební kampani na severu Čech zakouší. Její ČSSD ji - svou nejvýraznější ženskou zástupkyni - do Libereckého kraje vyslala jako lídryni, čímž Marksovou vystavila riziku vážné prohry. Podle loňských krajských voleb má strana v této části země slabou, osmiprocentní podporu, což v kraji s malým počtem obyvatel znamená, že tu nemusí dosáhnout ani na jeden poslanecký mandát.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.