Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) nebude muset zatím platit další více než miliardovou náhradu škody společnosti ČEZ za to, že si u ní před lety objednala elektřinu pro všechny dopravce na dráze pro rok 2011, kterou ale neodebrala. Rozhodl o tom Vrchní soud v Praze, když zrušil předchozí rozsudek Městského soudu v Praze, který dal naopak výrobci elektřiny zapravdu.

Je to přitom již druhý verdikt, v němž SŽDC uspěla. V srpnu Nejvyšší soud zrušil prakticky totožný verdikt, tentokrát za neodebranou elektřinu v roce 2010, v němž už správa tratí musela zaplatit i s úroky 1,14 miliardy korun. Prvoinstanční soudy musí případ znovu projednat.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.