Tisíce praktických lékařů a ambulantních specialistů zavřely ve středu své ordinace. Lékaři protestovali proti tomu, že jim ministerstvo zdravotnictví nenavýšilo pro příští rok úhrady za péči. Ordinace se také musejí zapojit do EET a povinného vydávání elektronických receptů. 

Pražský lékař Lubomír Černý, který působí v oboru ušní, nosní, krční, nezavřel úplně. Stávkoval jen během první hodiny své ordinační doby. Vadí mu, že ministerstvo upřednostňuje nemocnice.

Proč jste se rozhodl připojit k protestu?

Protože si myslím, že politika tak, jak ji nastavilo současné vedení ministerstva zdravotnictví, je špatná. Úhradovou vyhlášku jsme zatím pořád neviděli.

Návrh, který se projednával, je ale špatný, protože z těch 16 miliard, se kterými se počítá navíc, na mimonemocniční složku zdravotnictví nezbude vůbec nic. Všechno hrnou do nemocnic. Navíc už je potřeba se ozvat. Dlouhé roky jenom řečníme a nic se neděje.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.