Lumír Krejčí zkoumá mechanismy, jimiž v těle vznikají rakovinné buňky. Chce tím přispět k nalezení léků proti některým nádorovým onemocněním. Na další bádání nedávno získal molekulární biolog z Masarykovy univerzity prestižní kolaborativní grant na 26 milionů korun od britské nadace Wellcome Trust. Ta patří mezi největší nevládní podporovatele vědy na světě.

Podporu obdržel společně s kolegy ze tří zahraničních pracovišť, s nimiž bude na výzkumu spolupracovat. Krejčí je přitom prvním Čechem, jemuž nadace peníze na společný výzkum se zahraničními badateli poskytla. "Je to unikátní příležitost, protože budeme mít k dispozici nejen prostředky, ale hlavně metody, které nemáme sami k dispozici," vysvětluje Krejčí, který působí v Biologickém ústavu Masarykovy univerzity a v Mezinárodním centru klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.