Když vystupoval Tomio Okamura před lety v pořadu České televize Den D, radil mladým podnikatelům, jak rozjet byznys. Jeho firmy z dob, kdy ještě nebyl v politice, sice nikdy žádné omračující výsledky neměly, ve sněmovně ale svůj talent definitivně zpeněžil – se svou Stranou přímé demokracie (SPD) získal ve volbách zhruba 530 tisíc hlasů, což odpovídá necelým 11 procentům a zřejmě 23 poslancům.

Ze státní kasy mu tak přijde na účet přes 50 milionů korun jako příspěvek na výdaje na kampaň. Za každý hlas mu náleží 100 korun. Ale nejen to – pak bude SPD dostávat ještě 855 tisíc za každého poslance na rok plus příspěvek deset milionů na činnost.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.