Aby ho lidé volili, musel slíbit, že i když se dostane do sněmovny, zůstane starostou Prahy 7.

"Výsledky odpovídají tomu, že mi věřili," říká Jan Čižinský (39), jeden z nejúspěšnějších starostů v hlavním městě a nově také jediný poslanec za KDU-ČSL, který postoupil z pražské kandidátky. V "jeho" městské části ho zakroužkovalo 56 procent voličů. Předběhl i současného ministra kultury Daniela Hermana, jenž tak v dolní komoře parlamentu končí.

"To jsem popravdě nečekal. Ukazuje se, že komunální politici jsou ve velké oblibě," míní místopředseda lidovců Jan Bartošek.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Starosta Prahy 7 Jan Čižinský předběhl jedničku kandidátky, ministra kultury Daniela Hermana, a jako jediný se za KDU-ČSL dostal v Praze do sněmovny.
  • Na radnici se proslavil bojem s developery a stálým kontaktem s občany, ti mu dali 56 procent preferenčních hlasů.
  • Ve sněmovně nebude nováčkem, několik let dělal asistenta bývalému šéfovi lidovců Cyrilu Svobodovi.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.