Kdo si před volbami vsadil na to, že v poslaneckých lavicích zasedne nemalý počet lékařů, nemohl prohrát. Tato profese patří v Česku dlouhodobě k nejrespektovanějším a na voliče titul MUDr. funguje.

Ale zatímco v minulé sněmovně měly doktory ve svých řadách všechny poslanecké kluby, tentokrát budou třem z devíti stran zástupci "bílých plášťů“ chybět. Další čtyři strany mají vždy po jednom poslanci lékaři. Celkem ve sněmovně zasedne 16 poslanců s titulem MUDr., což je o pět méně než v minulém volebním období. Hned deset z nich bude zastupovat hnutí ANO.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.