Ta představa novinového titulku zní poplašně: Jednobarevná vláda hnutí ANO premiéra Andreje Babiše získala důvěru, hlasovalo pro ni 93 procent poslanců.

Jenže tak by reálně – podle výsledků víkendových voleb – mohlo skončit snění Andreje Babiše o zredukované sněmovně se 101 zákonodárci a jednokolovým systémem volby.

Babiš se o tom rozepsal ve své předvolební knížce O čem sním, když náhodou spím. "Zákonodárců by mělo být méně. Poslanců jen polovina. 101. Lichý počet by měl zabránit patům. (…) Zadruhé by si poslance měli lidi volit v přímé volbě, podobně jako prezidenta. Ale jen v jednom kole. Jeden volební obvod, jeden vítěz," vysvětluje své představy. Do volebního programu hnutí ANO se nakonec žádná reforma voleb do sněmovny nedostala, je ale zřejmé, že v hlavě potenciálního premiéra České republiky dříme dál.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.