V USA způsobili čeští parazitologové Tomáš Scholz a Roman Kuchta menší pozdvižení. V prestižním vědeckém časopise zveřejnili článek, že tasemnice napadající člověka, známá dosud jen u tichomořských lososů v Japonsku, se vyskytuje i u jejich amerických příbuzných.

O objevu českých vědců referovala letos v lednu i televize CNN. Tomáš Scholz ale tvrdí, že panika je zbytečná. Přestože červ, který se může dostat do lidského těla, dorůstá až do 15 metrů, "dá se s ním žít", ujišťuje znalec cizopasníků. Ostatně to dobrovolně vyzkoušel i jeho kolega Julius Lukeš, nynější šéf Parazitologického ústavu Biologického centra AV ČR v Českých Budějovicích, kde profesor Scholz působí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Český vědec se do zpráv CNN dostane jen zřídka.
  • Tomáši Scholzovi se to povedlo s objevem obří tasemnice v amerických lososech.
  • Máme se bát sushi?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.