Když Daniela Čiháková popisuje, jak se na začátku tisíciletí ocitla v laboratoři renomovaného amerického imunologa Noela Rose, slovy příliš neplýtvá. "Poslala jsem mu svůj životopis a on mě vzal," krčí rameny vědkyně, která začínala jako dětská lékařka v pražské vinohradské nemocnici. Dnes na prestižní Univerzitě Johnse Hopkinse v Baltimoru vede vlastní laboratoř. Převzala ji po Roseovi, který už je v důchodu.

S trochou nadsázky Čihákové dveře do Roseova týmu možná otevřela její záliba, která s vědou vůbec nesouvisí – plavání. "On má rád lidi, kteří závodně plavou. Třeba to pomohlo," směje se Čiháková.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.