Ze stovky světových metropolí je Praha pátým městem z pohledu mobility. Velkým dílem k tomu přispívá její systém městské hromadné dopravy. 

Ukázala to nová studie s názvem Sustainable Cities Mobility Index 2017, kterou zpracovala mezinárodní poradenská společnost Arcadis ve spolupráci s londýnským Centre for Economic and Business Research. 

Úspěch měst se bude stále více odvíjet od jejich dopravní infrastruktury. Velké metropole se totiž rozrůstají, za prací se do nich stěhuje stále noví lidé. Infrastruktura ale stárne a města se musí navíc připravit i na změny klimatu. Města, která investují do udržitelných dopravních systémů, budou lepšími místy pro život.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.