Pokud někteří sociální demokraté po volební blamáži pomýšleli na to, že by do svého čela dosadili odborového předáka, budou se muset poohlédnout jinde. Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula zachraňovat ČSSD nechce. Nicméně dokazuje, že není člověk apolitický. Hájí například členství Česka v Evropské unii a NATO a neskrývá obavy z oligarchizace tuzemské politiky.

Nevolal vám někdo z vedení ČSSD, zda byste nechtěl být novým předsedou?

Ne, nevolal. A myslím si, že už jsem k tomu řekl tolik, že v ČSSD ani nemají důvod mi volat.

Proč se bere téměř za automatické, že odborový předák posléze přechází do ČSSD?

Já myslím, že to vůbec automatické není. Z odborových předáků, kteří tu byli přede mnou, skončili v ČSSD dva, navíc nikdo z nich nebyl předsedou strany.

Přesto třeba kandidát hnutí ANO na šéfa Poslanecké sněmovny Radek Vondráček a šéf SPD Tomio Okamura v debatě na TV Barrandov minulý týden poukázali na provázanost odborů s ČSSD a toto spojení ostře kritizovali.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.