Po lidech, kteří si v minulých letech pořídili nový byt v rodinném domě, chce nyní berní správa doplatit daň z nabytí nemovitosti i s úroky. Zaskočených majitelů, které letos finanční úřady začaly obesílat se složenkami, se zastal veřejný ochránce práv. Finanční správa ale trvá na svém. Do konce října nepřipravila pokyn s jasným výkladem osvobození nových bytů od daně, jak doporučovala ombudsmanka Anna Šabatová. 

"Generální finanční ředitelství neshledalo důvody ke změně stanoviska," uvedla na dotaz HN mluvčí Petra Petlachová. Ombudsmanka chtěla vyřešit absurdní situaci, kdy osvobození od daně se týká jen některých bytů. "Musíme se poradit s právníky, jak postupovat dál," reagovala na neoblomnost daňové správy mluvčí ombudsmanky Iva Hrazdílková.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.