Večerní vlak z Olomouce do Prahy má sice dvacetiminutové zpoždění, ale na dvojici stojící na peronu není znát žádná větší rozmrzelost. Naopak, Jiří a Eva Drahošovi si povídají a pochvalují si prožitý den.

Kdo je během dne viděl v ulicích, jak se vedou za ruce, mohl si tipovat na starší pár, který si vyjel na výlet. Ve skutečnosti to ovšem žádné volno nebylo. Osmašedesátiletý Drahoš, který podle průzkumů veřejného mínění patří mezi hlavní favority prezidentských voleb, prožíval další den kampaně.

A bylo na něm patrné, že si je vědom výtek kritiků, podle kterých doposud vystupoval možná až příliš obecně, akademicky a nezajímavě.

"Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček mě označil za fíkus. Tak jsem se v pražské botanické zahradě nechal s fíkusem vyfotit a podrobil jsem fotku vědeckému zkoumání," vyprávěl bývalý předseda Akademie věd během odpoledního setkání s lidmi.

Evidentně se mu dařilo přítomné bavit. Historce se smáli, stejně jako pointě, že nakonec žádnou podobnost s fíkusem nenašel.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?