Zda plní elektronická evidence tržeb svůj účel a jaké další změny se dají v kontroverzním zákonu očekávat, bylo tématem debaty na Soukromé vysoké škole ekonomické (SVŠE) ve Znojmě. Konference se konala ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou jako 12. ročník seriálu SVŠE pod názvem Nové trendy.

K plné posluchárně mluvili lidé z resortu financí i podnikatelé. Jak to chodí v Rakousku, představil zaměstnanec spolkového ministerstva financí Michael Engelbert. "U nás mají podnikatelé tři povinnosti: vydávat účtenky, evidovat tržby a od určitého obratu mít registrační pokladnu," uvedl Engelbert. Doplnil, že zároveň mají podnikatelé povinnost chránit svá data před neoprávněnou manipulací.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Na Soukromé vysoké škole ekonomické (SVŠE) ve Znojmě se konala konference jako dvanáctý ročník seriálu SVŠE pod názvem Nové trendy.
  • Tématem debaty bylo, zda elektronická evidence tržeb plní svůj účel.
  • Náměstkyně ministra financí Alena Schillerová uvedla, že například v Chorvatsku má EET dnes podporu 94 procent podnikatelů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.