Benátky nad Jizerou nebudou muset platit více než patnáctimilionovou náhradu škody firmě Ulma Construcción za to, že změnily územní plán a znemožnily jí tak rozšířit její areál. Rozhodl o tom Okresní soud v Mladé Boleslavi, podle něhož firma měla dost času zahájit stavbu, ale žádné kroky k tomu po šest let neučinila.

Ulma Construcción, vyrábějící například bednění a lešení, koupila tříhektarový pozemek, kde chtěla postavit sklady, v roce 2008 od Benátek nad Jizerou za 21,5 milionu korun.

"Město vybudovalo průmyslovou zónu a my byli jednou z firem, která si tam pozemek od něj koupila," popisuje jednatel společnosti Miroslav Kapoun.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.