Veřejná ochránkyně práv se snaží pomoci majitelům nových bytů v rodinných domech, od kterých letos začaly finanční úřady zpětně vymáhat daň z nabytí nemovitosti. Řadu lidí tím zaskočily, žili totiž v domnění, že koupě všech nových bytů je od daně osvobozena. Platí to ale jen pro bytové domy, kde jsou čtyři a více bytových jednotek.

Ombudsmanka Anna Šabatová tuto nerovnost řešila s vedením daňové správy a ministerstvem financí. Generální finanční ředitelství v čele s Martinem Janečkem je ale neústupné. Nyní proto ombudsmanka přichází s radou, jak postupovat. Majitelům dotčených nemovitostí doporučuje tři možnosti.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.