Až deset let vězení hrozilo bývalému ministru Fischerova kabinetu Juraji Chmielovi za to, že podle obžaloby v době, kdy byl velvyslancem v Austrálii, zmanipuloval několik zakázek na propagaci České republiky ve výši necelých dvou milionů korun.

A údajně neoprávněně zadal několik studií.

Soud však již před čtyřmi lety Chmiela očistil a jeho stíhání označil za nezákonné. Nyní se mu dostalo další satisfakce: Obvodní soud pro Prahu 2 mu v pondělí za nezákonné stíhání přiřkl odškodné 112 tisíc korun. Ještě před vynesením rozsudku mu navíc ministerstvo spravedlnosti zaplatilo dalších 146 tisíc korun, k tomu se mu písemně omluvilo.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.