Společnost Coast Capital Partners (CCP) dokončila rekonstrukci historického domu v Jilské ulici nedaleko pražského Staroměstského náměstí. Do proměny 100 let staré budovy investovala v posledních čtyřech letech zhruba 200 milionů korun.

Nejluxusnější byt o rozloze přibližně 400 metrů čtverečních, ve kterém kdysi bydlela rodina spisovatele Maxe Broda, jenž se zasadil o publikování děl Franze Kafky, letos společnost prodala za 105 milionů korun. V bytě se Kafka údajně seznámil se svou budoucí snoubenkou Felice Bauerovou.

V budově se nacházel ještě jeden luxusní apartmán o zhruba stejné velikosti. Také za ten nový majitel zaplatil částku okolo 100 milionů korun. Investice do rekonstrukce se tak společnosti vrátila jen ze zmíněných dvou bytů. Za kolik však CCP před několika lety nemovitost koupila, firma neuvádí.

Celkem se v nově opravené historické budově nachází 14 bytů, a to včetně zmíněných dvou apartmánů. Jejich součástí je například domácí vinotéka či soukromé lázně. Obytné prostory zabírají přes dva tisíce metrů čtverečních. V přízemí budovy se nacházejí prostory pro komerční využití. Ty budou podle investorů obsazeny na jaře příštího roku.

Dům v centru města navrhl v roce 1889 významný rakouský architekt Antonin Wiehl ve spolupráci se známým českým malířem Mikolášem Alšem. Oba muži spolu navrhli ještě dvě další budovy. Jednou z nich je dům U Rotta na Malém náměstí, ve kterém se dnes nachází Hard Rock Café.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?