Kromě nabídek na hlídání dětí, venčení psů či pomoc s úklidem se na webovém portálu Hlídačky.cz začal objevovat nový typ inzerátů. "Dovolte mi, abych vám pomohla s nákupem, s úklidem nebo si s vámi jen tak zahrála nějakou společenskou hru. Vlastní prarodiče mám až v Bratislavě, proto i já budu moc ráda, když mi je na moment někdo nahradí," píše například Kateřina Č. z Brna.

Hlídačky.cz nově rodinám zprostředkovávají pomoc s péčí o starší příbuzné, kteří chtějí žít doma, ale na všechno už sami nestačí. Podle spoluzakladatele webu Petra Šiguta jde o poslední službu, která firmě chyběla k tomu, aby obsáhla celý životní cyklus rodiny. "Nejprve žijete ve dvou, potřebujete pomoct s úklidem. Pořídíte si psa, potom přijdou děti. A časem potřebujete pomoct i s péčí o prarodiče," vysvětluje Šigut a dodává, že novou službu poptávali sami uživatelé. Navíc mají Šigut i jeho kolegové zkušenosti s tím, jak komplikovaná může být péče o prarodiče, kteří bydlí na druhém konci republiky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.