Parta mladých studentů z ČVUT potvrdila, že Česko patří ke světové špičce ve vývoji umělé inteligence. Pětice vedená profesorem Janem Šedivým zabodovala na soutěži pořádané globálním e-shopem Amazon.com v Las Vegas, jejich chatbot Alquist se umístil na druhém místě. Češi si díky tomu vybojovali prémii 100 tisíc dolarů, tedy přes dva miliony korun.

Úkolem bylo naprogramovat chatovací nástroj, který by dokázal spolupracovat s domácím zařízením Amazonu Echo. Jde o chytré krabičky řízené umělou inteligencí nazvanou Alexa, které dokážou ovládat například televize nebo objednávat nákupy z internetu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.