Mnohým z těch, kdo se letos 29. června ocitli v konferenčních prostorách pražského hotelu Olšanka na debatním fóru "Jsi bezpečná, Česká republiko?", vstávaly hrůzou vlasy na hlavě.

Na akci iniciované politickým hnutím Bezpečnost, odpovědnost, solidarita (BOS) nejenže z publika zaznívaly antisemitské výkřiky, požadavky na odchod Česka z NATO a EU nebo sprosté nadávky na adresu polistopadové politiky. Také od předsednického stolu se linuly perly typu cynického prohlášení šéfa BOS Jaroslava Štefce, že je zásadním odpůrcem vystoupení z NATO, protože Severoatlantická smlouva "nás chrání před šílenstvím, jemuž se říká evropská armáda". Nebo že "Česko se tváří, že je okamžitě schopné vyrazit na Rusa, ale tady není nepřítel. Ten je jinde a problém je v tom, že s ním bojujeme v Afghánistánu, Iráku či Mali, kde máme jednotky často mimo mandát OSN".

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru