Poté, co se náměstek ministerstva průmyslu pro digitalizaci Lubomír Bokštefl poslal Čechy za levnějším voláním do Polska, byl v březnu nahrazen Markem Ondrouškem. V té době probíhala ve veřejném prostoru diskuze o zlevňování mobilních služeb a Ondroušek dostal od premiéra Bohuslava Sobotky úkol, aby protlačil reformu telekomunikačního zákona bez kontroverzních paragrafů. Cílem novely bylo zlepšit postavení zákazníků na trhu a docílit tím tak zlevnění tarifů. Cenové jaro ale na rozdíl od jiných států ve střední Evropě zatím nenastalo.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Podle náměstka ministra průmyslu pro digitalizaci Marka Ondrouška české mobilní tarify dnes zaostávají svou nabídkou pro zákazníky i za těmi maďarskými.
  • Ondroušek se domnívá, že se na jaře český trh začal sice hýbat, pořád je ale prostor pro pokrok, jako je například zavedení neomezených dat.
  • Český operátorům chybí odvaha, tvrdí náměstek ministra.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.