Euro má v tuzemské politice podporu ze strany, ze které by ji většina voličů asi nečekala. Zavedení jednotné evropské měny za určitých okolností podporují komunisté.

"Euro jako volební téma? Nereálné, většina rozumných stran to nemá ani ve volebním programu," napsal si na svůj Facebook před volbami ekonomický odborník KSČM Jiří Dolejš. "Prostě není dnes zrovna dobrá doba na politickou adoraci eura bez dalších kroků v EU jako takové," připouští Dolejš.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Komunisté obvykle prezentují českým voličům spíše euroskeptické postoje.
  • Za určitých okolností ale někteří z nich podporují zavedení jednotné evropské měny.
  • S budoucností Česka v eurozóně je například smířen ekonomický odborník KSČM Jiří Dolejš nebo europoslankyně Kateřina Konečná.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.