Zákon, který plošně zakazuje kouření v restauracích, platí teprve půl roku. A senátoři z petičního výboru už žádají jeho zmírnění. Pokud ve čtvrtek jejich usnesení projde horní komorou, dostane ho na stůl nová vláda. Petiční výbor se opírá o petici, kterou podle organizátorů dosud podepsalo téměř 50 tisíc lidí.

Senátoři například chtějí umožnit majitelům hospod a barů do 50 metrů čtverečních, aby si sami mohli určit, zda jejich podnik bude kuřácký, či nikoliv. Větší restaurace by mohly zřizovat oddělené kuřárny bez obsluhy. "Štamgasti by si mohli chodit k baru pro pivo sami," nastínil předseda petičního výboru Zdeněk Papoušek (KDU-ČSL).

Kandidát na ministra zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) návrh senátorů nepodporuje. "Podle mého názoru je velmi předčasné zákon měnit. Ale pravděpodobně o tom budeme diskutovat," uvedl Vojtěch.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Senát projedná usnesení petičního výboru, které vyzývá vládu ke zmírnění protikuřáckého zákona.
  • Skupina senátorů navrhuje, aby v menších podnicích bylo kouření povoleno a ve větších mohli majitelé zřizovat kuřárny.
  • Budoucí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) návrhu nakloněn není. Podle něj je na změny zákona, jež platí půl roku, příliš brzy.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.