Dnešní automobily jsou stále dokonalejší a jde proto říct, že jsou v provozu, i když delší dobu nečinně stojí v garáži. Tento názor, který minulý týden ve svém rozsudku zveřejnil Nejvyšší soud, nepotěší pojišťovny. Pokud totiž takové auto způsobí škodu, bude za ni muset pojišťovna platit v rámci povinného ručení.

Nejvyšší soud v Brně řešil případ, kdy v polovině ledna 2009 vypukl požár v opravně nákladních aut v Liberci, při kterém zasahovalo šest jednotek hasičů. Vyšetřovatelé nakonec došli k tomu, že za požár může závada na elektroinstalaci Tatry 815. Zkrat na rozvodech vyvolal požár, při němž shořel nejen uvedený vůz, ale také celá dílna a v ní uskladněné věci.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.