Už za deset let by mohly mít mobily dvojnásobně delší výdrž baterie než v současnosti - pokud by se podařilo dostat do praxe vynález čtyřiadvacetiletého studenta Vysokého učení technického v Brně Jiřího Matyáše. Se svým výzkumným týmem přišel na to, jak pouhou matematickou úpravou obvodu uspořit energii v mobilním zařízení až o 90 procent.

S objevem, který byl i tématem jeho diplomové práce, zvítězil v letošním ročníku soutěže IT SPY v konkurenci dalších 1700 přihlášených diplomek z 16 českých a slovenských univerzit. Podle hodnotitelů by vynález mohl mít celosvětový dopad.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.