Bývalý náměstek ministerstva průmyslu, který poslal Čechy za levnějšími tarify do Polska, z resortu neodešel, přestože měl skončit spolu s ministrem Janem Mládkem (ČSSD). Lubomír Bokštefl na úřadu dál působil jako poradce a na konci roku si odnesl jednu z nejvyšších odměn - 260 tisíc korun. K tomu dostával plat 65 tisíc korun měsíčně.

Vše odstartovala Bokšteflova odpověď čtenáři Aktuálně.cz, který se ho v on-line rozhovoru ptal na drahé volání v Česku. Mobilní internet totiž tehdy patřil k jedněm z nejdražších z celé Evropské unie. "Drzá odpověď z mé strany, za kterou se omlouvám: Chcete služby jako v Polsku - odjeďte do Polska," napsal letos v únoru náměstek v jedné ze svých odpovědí na Aktuálně.cz. V Polsku jsou služby mnohokrát levnější.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.