Světoznámý plastický chirurg Bohdan Pomahač si přeje, aby nová česká vláda kladla velký důraz na investice do vědy a výzkumu. Nejen inovace, ale i základní výzkum podle něj vedou k novým poznatkům a technologiím a pomáhají vytvářet příležitosti pro průmysl a nová odvětví. To je to, čím si může Česká republika upevnit svou budoucí roli ve světě, řekl v rozhovoru pro HN.

Pomahač pracuje v bostonské nemocnici Brigham and Women’s Hospital. Jeho tým provedl první úplnou transplantaci obličeje v USA, která byla teprve třetí na světě. Do Prahy přijel tento týden na předvánoční zasedání mezinárodní rady pro výzkum, která je poradním orgánem vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI). Experti jednali v pátek mimo jiné o tom, jak udržet velká vědecká centra, která v posledních letech v Česku vznikla, i jak podpořit mladé talenty a excelentní výzkum.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.