České podniky vyrábějící biopaliva první generace můžou být spokojené. Členské státy Evropské unie navzdory návrhu europoslanců prosazují zachování podílu sedmi procent biopaliv první generace, která se vyrábějí ze zemědělských produktů, v Česku nejvíce z řepky. Jde například o firmu Preol patřící do koncernu Agrofert, který vyrábí metylestery mastných kyselin. Nebo největší český výrobce cukru a lihu Tereos TTD, který produkuje bioethanol.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Rada EU odmítla návrh europarlamentu na zvýšení podílu obnovitelných zdrojů na 35 procent.
  • Platit by tak měl dosavadní cíl ve výši 27 procent.
  • Unijní země se také dohodly napokračování stávajícího sedmiprocentního stropu na biopaliva první generace, která se v Česku nejčastěji vyrábějí z řepky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.