Developer YIT prodává své dva bytové projekty finskému fondu YCE Housing I. Jedná se o rezidenční projekty Koru Vinohradská v Praze a Stein2 v Bratislavě, jejichž hodnota se pohybuje kolem 50 milionů eur (v přepočtu téměř 1,3 miliardy korun). 

V obou případech se jedná o rozestavěné bytové projekty. Součástí prodeje jsou domy se 180 byty, které postupně do roku 2019 vyrostou na místě bývalého pivovaru Stein na hranici bratislavského Starého Mesta. V Česku to je pak bytový dům s názvem Koru Vinohradská, jehož výstavbu zahájil developer YIT na rozhraní pražských Vinohrad a Strašnic letos na podzim. Celkově nabídne 59 bytů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Dva rozestavěné bytové projekty v Praze a Bratislavě získal finský fond YCE Housing I.
  • Developer YIT jejich odprodejem získá peníze na financování dalších realitních projektů.
  • YIT patří mezi pětku největších rezidenčních developerů v Praze.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru