Nová pravidla, která upravuje evropské nařízení GDPR, přinesou od května 2018 více práv i byrokracie pro všechny, kteří sbírají, zpracovávají i uchovávají osobní údaje. Pro firmy i státní úřady znamenají kompletní revizi práce s údaji a také nové povinnosti. "Cílem nařízení je chránit soukromí občanů zakotvením nových standardů nakládání s osobními údaji," popisuje Jiří Černý, ředitel pro právní záležitosti společnosti Microsoft.

Příležitost pro občany

Z novinek budou těžit zejména běžní lidé − klienti firem, zaměstnanci či pacienti. Evropské předpisy jim přiznávají nová práva nebo alespoň posílí ta, kterých se doposud mohli domáhat jen soudní cestou.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.