Na Vltavu v sobotu poprvé vyplul přívoz, který bude nahrazovat zřícenou lávku mezi Císařským ostrovem a Trojou. Loď svezla cestující poprvé v 08.00 a interval mezi dalšími spoji bude 20 minut. Přeprava na přívozu je zdarma. V pracovní dny bude interval zkrácen. Provoz zajišťuje společnost Pražská paroplavba.

Lávka spadla 2. prosince a zraněni byli čtyři lidé. Kromě přívozu plánuje magistrát vybudování provizorní lávky. Příčiny zřícení můstku stále nejsou známy.

Přívoz je označen jako P8. Provozní doba v pracovní dny bude od 07.00 do 19.00 a o víkendech od 08.00 do 19.00. Interval přívozu bude ve špičkách pracovních dnů 10 minut. Na loď se vejde téměř 30 cestujících najednou.

Kromě přívozu plánuje Praha stavbu provizorní lávky. Institut plánování a rozvoje zároveň vypracoval návrh změny územního plánu pro vybudování dvou nových lávek. Jedna bude na místě původní, druhá dále po proudu řeky. Praha po pádu lávky uvažovala o umístění pontonového mostu, od toho nakonec ustoupila.

Lávka se zřítila v sobotu 2. prosince odpoledne, ze čtyř zraněných byli dva ve vážném stavu. Pražští radní rozhodli, že vyplatí každému z nich jednorázový dar 50 tisíc korun. Odškodným se bude zabývat poté, co policisté případ uzavřou.

Související