Přívoz mezi Císařským ostrovem a Trojou byl dnes dopoledne mimo provoz. Důvodem byla technická závada plavidla. ČTK to řekl Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD. Přívoz označený jako P8 nahrazuje lávku, která se na začátku prosince zřítila do Vltavy. Provoz přívozu zajišťuje společnost Pražská paroplavba.

O výluce informoval Ropid na svých stránkách kolem 9:30. Provozovatel následně závadu na plavidle odstranil a přívoz po více než dvou hodinách opět fungoval.

Přívoz vyplul na Vltavu poprvé v sobotu 23. prosince v 08:00. Provozní doba v pracovní dny byla určena od 07:00 do 19:00 a o víkendech od 08:00 do 19:00. Interval je ve špičkách pracovních dnů deset minut. Na loď se vejde téměř 30 cestujících.

Praha plánuje stavbu provizorní lávky. Institut plánování a rozvoje zároveň vypracoval návrh změny územního plánu pro vybudování dvou nových lávek. Jedna bude na místě původní, druhá dále po proudu řeky.

Lávka se zřítila v sobotu 2. prosince odpoledne, ze čtyř zraněných byli dva ve vážném stavu. Pražští radní rozhodli, že vyplatí každému z nich jednorázový dar 50 000 korun. Odškodným se bude zabývat poté, co policisté případ uzavřou.

Související