Prezidentský kandidát, lékař Marek Hilšer si chce stěžovat Radě pro rozhlasové a televizní vysílání na pořad Aréna Jaromíra Soukupa, který se má 2. ledna odvysílat na TV Barrandov. Hilšerovi vadí, že ho televize nepozvala jako hosta do prvního lednového dílu, ale vybrala si jiné tři prezidentské kandidáty. Navíc namísto kandidujícího prezidenta republiky Miloše Zemana oslovila jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka.

Televizní rada přitom minulý týden upozornila, že TV Barrandov v prosincové Aréně výrazně favorizovala Zemana. Tehdy byl hostem pořadu právě Ovčáček. Moderátor a zároveň vlastník televize Soukup podle rady dostatečným způsobem neplnil roli kvalifikovaného oponenta. Televize má radě do 30 dnů vysvětlit, jaký je vlastně formát tohoto pořadu a jakým způsobem zajišťuje dodržování zásad objektivity a vyváženosti.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.